3 רעיונות ליום גיבוש הסובב סביב אוכל

תכנון של יום גיבוש, לרוב אינו משימה פשוטה. נסו לגשר על פני פערים של סטטוס, גיל ואופי, ולבנות תכניה הגיונית, מבלי לצאת בשן ועין… איכשהו, צוות עובדים הוא קבוצה הטרוגנית, שתמיד תהיה חלוקה בדעותיה, ומה שלא נעשה, תדיר יהיו כאלו שלא יהיו מרוצים.

אחת החוויות שחוצה מגזרים, ומדברת אל בני כל דת גזע ומין, היא חוויית האכילה. למה אם כן שלא נלך על בטוח?! יום גיבוש סובב אוכל – רעיונות לתוכניות קולינריות להנאה מושלמת של כל אחד מהמשתתפים.

 

אוכל – חוויה רב חושית המאחדת את האנושות

צוותי עבודה מורכבים מערב רב של טיפוסים: יש המתחברים לחוויות אתגריות, אחרים מעדיפים אומנות ויצירה, קיימים חובבי ידע ומוזיאונים ויש המעדיפים פעילויות חברתיות בחיק הטבע. בתור מנהלי וועד העובדים או אחראים על משאבי אנוש בחברה, בוודאי נתקלתם במערכת הקונפליקטים המלווה כל תכנון אירוע גיבוש בחברה, בניסיון סרק לרצות את כל המשתתפים החוויה.

לעומת זאת, אוכל, מדבר אל רוב רובם של האנשים, אם כך, יום גיבוש סובב אוכל, הוא בהחלט פתרון לגיבוש חוויתי ואיכותי יותר. הבה נלמד אילו חוויות גיבוש ניתן ליישם במהלך יום חברה.

 

1. תחרות בישול

אחת מהפעילויות היותר טרנדיות היום, כחלק מימי גיבוש של צוותי עבודה, הינה תחרויות בישול. במהלך הפעילות מתחלקים אנשי הצוות לקבוצות. כל קבוצה מקבלת לפי תפריט ידוע מראש, מספר מתכונים נבחרים. בלווי צמוד של שף מקצועי מודרכת כל קבוצה לאורך שלבי הבישול, עד לתוצאה המושלמת. לחוויה המגבשת נלווים גם ידע רלוונטי בבישול וחוויה לימודית מקצועית.

במהלך התחרות ממונים שופטים למתן נקודות ציון על עבודה בשיתוף פעולה, עמידה בדדליין קשוח ועל אופן הצילחות. בסופו של דבר שופטי התחרות יקבעו מי הקבוצה המנצחת. כדי לחגוג את הניצחון המזהיר, ישבו כל חברי הצוות לארוחה חגיגית מעשה ידיהם להתפאר. פעילות סוחפת, אטרקטיבית ומעודדת שיתוף פעולה ורכישת כלים ויכולות במסגרת זמן קצוב.

 

2. יוצאים לשוק

כמתאבן ליום הגיבוש שלכם, תוכלו לפתוח את האירוע בסיור מודרך בשוק, תוך התרשמות מהשפע, המבחר והארומה. מדריכי הפעילות יתנו הסבר על סוגי התבלינים השונים וייעודם, על חומרי גלם ובחירה נכונה שלהם, ולאחר מכן תשבו לארוחה מפנקת. את הידע המקצועי הנרכש ניתן ליישם מייד לאחר מכן, בסדנת בישול קבוצתית, במתחמי סדנאות מקצועיים.

 

3. סדנת בישול לימודית

אין כמו התכנית הקלאסית של בישול משותף, לצד ליווי והדרכה מקצועיים בכל שלב בתהליך, הכיף הכי גדול בסיום סדנאות בישול קבוצתיות, הוא לשבת לסעודת מלכים, שכולה עבודת צוות משותפת. חוויה מלאת סיפוק, הגשמה ומוטיבציה.

 

יום בישול גסטרונומי – גיבוש עם טעם

בכל תכנון של יום גיבוש, חשוב לשלב חוויה סובבת אוכל, כי גיבוש, כך טוענים, נעשה הרבה יותר טוב על בטן מלאה. בתלמוד זה מוזכר בלשון הזו: "גדולה לגימה שהיא מקרבת את הרחוקים", מוזמנים לנסות את זה גם על הצוות שלכם, ולחזור אלינו עם מסקנות.

מזון

שתפ/י מתכון בקליק

תוכן עניינים
asael
אתר זה מציג שלל מתכונים מהמטבח של ברכה. בין היתר תוכלו למצוא מתכונים לבשר ועוף, תוספות, קינוחים ועוד.

רוצה לשתף מתכון אצל ברכה ? השאיר/י פרטים

מתכונים רלוונטיים

לא נמצאו מתכונים רלוונטיים

מאמרים רלוונטיים

רוצים לשאול את ברכה שאלה ?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם